Kategorie blog
Jak zapewnić zwierzakowi i sobie spokojne wakacje
Jak zapewnić zwierzakowi i sobie spokojne wakacje

Lato a więc i wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami. To również okres, kiedy dużo psów i kotów zostaje porzuconych. Już dzisiaj warto zaplanować, co w czasie urlopu zrobimy z naszymi zwierzakami.


We wpisie podpowiemy, jakie rozwiązania można zastosować aby cieszyć się spokojnym urlopem.


O naszym czworonogach, warto już pomyśleć na etapie planowania wakacji. O ile to tylko możliwe, to spróbujmy ten czas spędzić razem. Wiele pensjonatów, hoteli czy kwater agroturystycznych zgadza się na przyjazd gości razem z ich pupilem. W niektórych miejscach, zostaniemy obciążeni dodatkową opłatą, ale wiele miejsc przyjmie chętnie nas wraz ze zwierzakiem gratis.


Podróżowanie ze zwierzakiem również nie powinno nas już przerażać. PKP od dawna nie robi problemów jeśli chcemy podróżować z naszym pupilem. Podobnie możliwe jest nawet latanie z ukochanym psem lub kotem. Warto ,przed taką podróżą sprawdzić jakie wymagania stawia przewoźnik osobom podróżującym ze zwierzakiem. Część z nich będzie dla nas oczywista, ale część może być mocno wyśrubowana.


Czasem jednak stan zdrowia zwierzęcia, nie pozwala na długą podróż, lub zwierzak ciężko aklimatyzuje się na nowym miejscu. W takim wypadku lepiej rozważyć pozostawienie psa lub kota w domu, oszczędzając mu dodatkowych stresów.


Jak postąpić ze zwierzakiem, którego pozostawiamy w domu?


Jeśli mamy fundusze, to możemy szukać hotelu dla zwierząt. Jednak są one zwykle w dużych miastach i nie zawsze możemy mieć do obsługi zaufanie. To też jeden z najdroższych wariantów na opiekę dla czworonoga. Na pewno zanim zdecydujemy się na wybór hoteliku, pojedźmy do kilku, sprawdźmy co oferują i jakie warunki zapewniają zwierzęciu. Czy zwierze ma osobne pomieszczenie, czy zmuszone jest siedzieć w klatce i w końcu czy ma zapewnioną w razie czego opiekę weterynaryjną.


Coraz powszechniejsze staje się korzystanie z usług firm, które za ustaloną opłatą przysyłają pracownika do Twojego domu, umówioną ilość razy. Jeśli jesteś posiadaczem kota, zwykle wystarczy jedna wizyta dziennie. Podczas takiej wizyty zwierzak zostaje nakarmiony a kuweta opróżniona. Można również otrzymać mmsa lub smsa z codzienną informacją o samopoczuciu pupila. Jeśli mamy psa, to mamy większy wybór. Są osoby prywatne, które trudnią się wyprowadzaniem zwierzaków na spacer. Ustalamy ilość jak i godziny spacerów oraz pory karmienia. Również przy wyborze takich firm czy osób, warto posiłkować się opiniami znajomych czy szukać informacji na forach. W końcu nie wiemy, kogo wpuszczamy do naszego mieszkania.

Najlepszym wariantem, jest jednak rozmowa ze znajomymi czy sąsiadem. Może się okazać, że w zamian za opiekę nad naszym pupilem, potem możemy odwdzięczyć się w ten sam sposób -opiekując się zwierzakiem znajomych. Często okazuje się, że dziecko znajomych, chętnie dorobi do kieszonkowego wyprowadzając naszego psa czy karmiąc kota.


Niezależnie od funduszy jakimi dysponujemy, mamy naprawdę duży wybór sposobów w jaki zapewnimy opiekę naszemu zwierzęciu. Możemy wybierać z wariantów bardziej lub mniej ekonomicznych, jednak zawsze komfort i dobro zwierzęcia stawiajmy na pierwszym miejscu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl